رفتن به نوشته‌ها

فیل اسپنسر: مایکروسافت در نظر دارد تمرکز بیشتری برروی عناوین نقش‌آفرینی داشته باشد |


آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر بخش اکس‌باکس، اخیرا مصاحبه‌ای را انجام داده و در مورد مسائل مختلفی از جمله برنامه‌های آینده‌ی مایکروسافت صحبت کرده است. اسپنسر اعتقاد دارد که این شرکت در آینده باید به برخی بخش‌ها تمرکز و توجهی بیشتری داشته باشد. وی به طور ویژه، بر تمرکز برروی عناوین سبک نقش‌آفرینی تاکید دارد.

اسپنسر در این خصوص اظهار داشت:

یکی از چیزهایی که واقعا به آن افتخار می‌کنم، این است که می‌بینم عناوین نقش‌آفرینی در اغلب موارد به خوبی برای ما جواب داده‌اند. به عقب بازمی‌گردم، زمانی که برروی عناوین Mass Effect 1, Fable و Jade Empire کار می‌کردم. به یاد می‌اورم که بازی‌های نقش‌آفرینی برای ما بسیار مهم بودند.

اسپنسر در ادامه گفت در حالی که عناوین تیراندازی با قدرت به راه خود ادامه می‌دهند، آن‌ها قصد دارند در آینده تمرکز بیشتری برروی عناوین نقش‌آفرینی داشته باشند.

وی ادامه داد:

مشخص است که عناوین تیراندازی اول شخص و سوم شخص به اندازه‌ی کافی قدرت‌مند ظاهر شده‌اند، اما می‌بینیم که بازی‌هایی مانند The Outer Worlds نیز که به تازگی منتشر شده، به خوبی موفق شده است. من فکر می‌کنم که نقش‌آفرینی یکی از آن سبک‌هایی است که با جدیت برروی آن تمرکز کرده‌ایم و می‌خواهیم کارهای بیشتری را انجام دهیم.

اما در عین حال، ما شاهد رشد و گستردگی Xbox Game Pass هستیم. می‌بینیم که سبک‌های بیشتری وارد آن می‌شوند و یا سبک‌هایی که قبلا محبوب بودند، بار دیگر بازمی‌گردند. یا در برخی مواقع، سازندگان سعی می‌کنند چیزهای جدیدی را خلق کنند، چرا که همیشه مخاطبانی در این زمینه وجود دارند. آن‌ها (سازندگان) فکر می‌کنند که چگونه می‌توانند داستان‌های مختلف را به مخاطبان ارائه دهند. در نهایت فکر می‌کنم که باید برروی سبک نقش‌آفرینی تمرکز ویژه‌ای داشته باشیم.

با توجه به این که مایکروسافت دو استودیوی آبسیدین (Obsidian) و اینگزایل (inXile) را که سابقه‌ی زیادی در ساخت بازی‌های نقش‌آفرینی دارند، خریداری کرده است؛ به نظر می‌رسد که در آینده عناوین بیشتری را در این سبک خواهیم دید.

منتشر شده در Uncategorized

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *