رفتن به نوشته‌ها

احتمال ساخت نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Diablo 2 ضعیف است |


طبق اخبار و گزارش‌های منتشر شده به نظر می‌رسد که طرفداران بازی بازی Diablo 2 کمی ناامید شده‌اند. استودیوی بلیزارد (Blizzard) اعلام کرده به دلیل اینکه بسیاری از طراحی‌های اولیه این بازی گم شده‌اند احتمال ساخته شدن نسخه‌ی بازیسازی شده‌ی این عنوان بسیار کم شناخته می‌شود.

چندی پیش بازی Diablo 4 رسما معرفی شد و با اینکه نمایش‌های آن نظر علاقه‌مندان همیشگی مجموعه را جلب کرده‌اند، اما همانطور که خود بلیزارد هم اعلام کرده نباید به این زودی‌ها منتظر انتشار این بازی باشیم. از طرف دیگر بلیزارد در چند وقت اخیر علاقه زیادی به بازی‌های قدیمی‌تر خود نشان داده و از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه می‌توان به انتشار بازی World of Warcraft Classic یا همینطور تصمیم برای ساخت نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Warcraft 3 اشاره کرد. به همین دلیل هم برخی از طرفداران امیدوار هستند تا چنین تصمیمی در مورد بازی Diablo 2 هم گرفته شود و شاهد ساخته شدن نسخه‌ی بازسازی شده‌ی این بازی هم باشیم. البته باید بگوییم که به نطر می‌رسد سازندگان این اتفاق را بعید می‌دانند.

آن‌ها اعلام کردند که به دلیل بروز برخی مشکلات در زمان توسعه تعداد زیادی از فایل‌های مربوط به طراحی‌های این بازی در آن زمان از بین رفته‌اند، به‌طوری که حتی یکی از سازندگان که برخی از فایل‌ها را در رایانه‌ی شخصی خانگی خود داشت، با تلاش زیاد اقدام به بازیابی و احیای آن‌ها کرده است ولی حتی با وجود این اقدام هم بسیاری از طراحی‌های هنری یا مدل‌هایی که برای بازی ساخته شده بودند گم شده‌اند. به همین دلیل اگر بلیزارد هم بخواهد اقدام به ساخت نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Diablo 2 کند، هرگز کار ساده‌ای در پیش نخواهد داشت و به دلیل در دسترس نبودن فایل‌های قدیمی، باید موارد زیادی را از ابتدا طراحی کند؛ کاری که غیرممکن نیست اما به استناد سازندگان نسخه اصلی بازی راحت هم نخواهد بود. به نظر می‌رسد که همچنان باید صبور باشیم چراکه اصلا مشخص نیست که آیا این بازی ساخته خواهد شد یا خیر.

منتشر شده در Uncategorized

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *